AktualnościMiasto i region

Kierował pod wpływem narkotyków. Wpadł za brak maseczki

Policjanci z Poczesnej zatrzymali 24-letniego mieszkańca gminy Konopiska, który kierował niesprawnym technicznie pojazdem na zakazie i pod wpływem narkotyków. W dodatku był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 

W środę patrol z Poczesnej kontrolował obowiązek przestrzegania reżimu sanitarnego w jednym ze sklepów na terenie gminy Starcza (powiat częstochowski). Podczas czynności wykonywanych na terenie sklepu zauważyli, jak na parking podjeżdża volkswagen. Młody mężczyzna zaparkował samochód i wszedł do sklepu na zakupy. 24-latek nie założył jednak maseczki, dlatego zwrócił na siebie uwagę mundurowych… i to był dopiero początek jego kłopotów.

Okazało się, że nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę, ponieważ posiada sądowy zakaz. Volkswagen, którym przyjechał był niesprawny technicznie, a on sam znajdował się pod wpływem narkotyków. Wstępne badanie wykazało, że wcześniej mógł zażywać amfetaminę. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się również, że mieszkaniec gminy Konopiska jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

24-latek został ukarany mandatami karnymi za brak maseczki i niesprawny samochód. Za kierowanie pomimo zakazu sądowego i pod wpływem narkotyków usłyszał zarzuty. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Częstochowa