Kamil Stoch wraca do Polski. Podjęto decyzję o wycofaniu skoczka z Turnieju Czterech Skoczni

W poniedziałek 3 stycznia Polski Związek Narciarski opublikował na swojej stronie informację o wycofaniu Kamila Stocha z Turnieju Czterech Skoczni. Powodem ma być wynik kwalifikacji w Innsbrucku, w których skoczył 114 metrów i zajął 59. miejsce.

Decyzja o wycofaniu Stocha z austriackiej części TCS zapadła po naradzie w Innsbrucku, w której uczestniczyli m.in. trener główny Michal Dolezal, dyrektor-koordynator ds. skoków narciarskich Adam Małysz oraz doktor Harald Pernitsch. 

– Nasz reprezentant wróci jutro do kraju. Do końca tygodnia ważna dla Kamila Stocha będzie regeneracja, a następnie trening motoryczny. Na skocznię nasz zawodnik powróci w momencie, kiedy odpocznie mentalnie oraz fizycznie – czytamy na stronie Polskiego Związku Narciarskiego.

Trenerzy podjęli również decyzję, że na konkursy w Bischofshofen w miejsce Kamila Stocha nie zostanie powołany żaden zawodnik. Turniej dalej będą kontynuowali: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek i Jakub Wolny, którzy następnie wystartują w weekend 8-9 stycznia w zawodach Pucharu Świata w Bischofshofen.

Kamil Stoch ma na swoim koncie trzy triumfy w Turnieju Czterech Skoczni. Zwyciężył w poprzedniej edycji 2020/2021, a wcześniej wygrał w sezonach 2016/2017 i 2017/2018.