AktualnościMiasto i region

Już wkrótce będziemy mogli kupić bilety w pojazdach komunikacji miejskiej

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie informuje, że sukcesywnie przywracana jest sprzedaż gotówkowa biletów czasowych u prowadzących pojazdy częstochowskiego MPK.

Taki krok podyktowany jest stałym znoszeniem ogólnopolskich obostrzeń związanych z pandemią Covid-19, a także aktualnym brakiem możliwości finansowych samorządu w kwestii wygospodarowania dodatkowych środków na kolejne automaty biletowe. Są to urządzenia bardzo kosztowne – zarówno w wersji stacjonarnej, jak i pokładowej. W większości autobusów i tramwajów biletomaty oraz nowoczesne kasowniki są dostępne i powinniśmy z nich korzystać. Oferują szereg intuicyjnych opcji zakupowych, głównie bezgotówkowych.

Przywracając sprzedaż przez kierowców i motorniczych, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne chce jednak rozszerzyć dostępność biletów czasowych – w szczególności w przypadku płatności gotówkowych. U kierowcy czy motorniczego zakupimy za gotówkę wszystkie dostępne w ofercie bilety czasowe. Nie kupimy jednak miejskiego biletu jednorazowego.

Pamiętajmy, że kupno za gotówkę to tylko opcja dodatkowa, a kierowca i motorniczy mogą odmówić sprzedaży biletu zgodnie z regulaminem, m.in. w przypadku opóźnienia danego kursu czy dostępnego i działającego na pokładzie pojazdu automatu umożliwiającego zakup gotówkowy.

źródło: UM Częstochowa