Kultura

Już w sobotę wernisaż wystawy „Z inspiracji Jurą” w częstochowskiej Gaude Mater

W sobotę 8 stycznia w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie odbędzie się wernisaż wystawy zbiorowej malarstwa „Z inspiracji Jurą”. Wystawa jest prezentacją prac malarskich pięciu członkiń Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza: Katarzyny Czerniejewskiej, Małgorzaty Domańskiej, Bogusławy Grzywińskiej, Idy Łubińskiej i Danuty Pęczak.

Prace powstały w ramach warsztatów twórczych zrealizowanych na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w Niegowej i Bobolicach. Podczas dyskusji uczestniczki plenerów uzgodniły wspólną regułę – namalowanie zestawu spójnych prac, w formacie 80 cm na 60 cm, zawierających charakterystyczne cechy jurajskiego krajobrazu.

Plenerowa forma warsztatów była nie tylko okazją do samodoskonalenia i rozwoju możliwości twórczych, wymiany doświadczeń między uczestnikami, ale stała się również możliwością do obcowania z naturą, która wciąż stanowi dla artystów istotne źródło inspiracji – czytamy na stronie Ośrodka Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00. Wstęp jest bezpłatny. Obowiązują jednak ograniczenia sanitarne.

fot.: Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie