AktualnościKulturaMiasto i region

Już w piątek Inauguracja Roku Bronisława Hubermana w Filharmonii Częstochowskiej

W piątek 28 stycznia w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana odbędzie się koncert z okazji Inauguracji Roku Bronisława Hubermana. Występ rozpocznie się o godz. 19.00.

Rok 2022 jest wyjątkowym w kalendarzu Filharmonii Częstochowskiej. Właśnie w tym roku przypadają dwie okrągłe rocznice związane z naszym patronem, wybitnym skrzypkiem Bronisławem Hubermanem. 140 lat od jego urodzin i 75 od daty śmierci to okazja by jeszcze bliżej poznać niezwykłą postać Hubermana, który wyraźnie zaznaczył swoją obecność nie tylko w świecie muzycznym ale także społeczno-politycznym. Inauguracją tego niezwykłego roku będzie uroczysty koncert z udziałem obydwu zespołów artystycznych Filharmonii oraz solistów pod dyrekcją Dyrektora Adama Klocka. Na zróżnicowany repertuar koncertu złożą się wyjątkowe dzieła Brahmsa, Mahlera i Bernsteina – czytamy na stronie Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana.

Dyrygentem koncertu będzie Adam Klocek. Barytonem zaśpiewa Adam Szerszeń, z kolei na skrzypcach i wiolonczeli zagrają Tomasz i Zofia Kulisiewicz. Całości akompaniował będzie Chór Filharmonii Częstochowskiej „Collegium Cantorum”. Bilety na wydarzenie można zamówić TUTAJ.

fot. i info.: Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana