AktualnościKulturaMiasto i region

Już w najbliższy poniedziałek w Filharmonii spektakl „Kochane pieniążki”

W poniedziałek 30 maja w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana odbędzie się spektakl Kochane pieniążkiPoczątek występu zaplanowany został na godz. 19.00.

Co byś zrobił, gdybyś przez pomyłkę wszedł w posiadanie teczki z gigantyczną sumą pieniędzy? Szukałbyś właściciela czy szalejąc ze szczęścia zatrzymałbyś ją dla siebie? Trudny wybór… Bo przecież pieniądze nie spadają z nieba i taka szansa nie zdarza się co dzień. Henry, bohater kryminalnej farsy „Kochane pieniążki” podejmuje więc szybką decyzję. W końcu właśnie w jego urodziny otrzymuje ten wyjątkowy prezent od losu i żal z niego nie skorzystać. Pędzi do domu ile tchu, ściskając go w rękach. Czas to pieniądz, więc od razu wciela w życie swój misterny plan! Żona patrzy na niego z przerażeniem, próbując odwieść go od szalonego pomysłu… Gdy małżonkowie starają się dojść do porozumienia, niespodziewani goście tylko komplikują sytuację. Żądni sensacji i chciwi przyjaciele, skorumpowany glina, niezbyt rozgarnięty inspektor, bezczelny taksówkarz, a wszystkim po piętach depcze ktoś z kim lepiej nie zadzierać… I wtedy zaczyna się prawdziwa akcja… Zawrotne tempo, niespodziewane wydarzenia, komiczne sytuacje i przezabawne dialogi – czytamy na stronie Filharmonii Częstochowskiej.

Reżyserią sztuki zajął się Jerzy Bończak. W obsadzie znaleźli się Anna Korcz, Andżelika Piechowiak, Tomasz Schimscheiner, Leszek Żurek, Robert Moskwa, Marcin Troński oraz Hiroaki Murakami. Za organizację wydarzenia odpowiada Impresariat Teatralny M-BART.

źródło: Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana