AktualnościKulturaMiasto i region

Już w najbliższą niedzielę 2. edycja „Wielkiej Wyprawy”

W niedzielę 28 sierpnia z Częstochowy wystartuje II edycja „Wielkiej Wyprawy”. Jest to akcja charytatywna, organizowana przez trójkę studentów w celu wspomożenia Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Amicus-Ludowa”, położonej przy ul. Ludowej 100.

W 6 dni pokonamy ponad 550 km do Zamościa (odwiedzając m.in. Kraków, Tarnobrzeg i Sandomierz). A to wszystko z myślą o podopiecznych częstochowskiego domu dziecka prowadzonego przez stowarzyszenie „AMICUS”. W ramach tej inicjatywy przygotowaliśmy również akcję „Wkręć się w pomaganie”. Jej celem jest przejechanie jak największej ilości kilometrów na rowerze w terminie 29 sierpnia (0:00:00) – 2 września (23:59:59). Dla 5 najlepszych osób przygotowaliśmy pamiątkowe statuetki, zaś dla jednej, wylosowanej osoby – nagrodę niespodziankę – czytamy na stronie organizatorów na Facebooku.

Pierwsza edycja „Wielkiej Wyprawy” odbyła się w 2020 (31 sierpnia – 4 września). Wesprzeć wyprawę może każdy – wystarczy wpłacić datek na zbiórkę https://zrzutka.pl/s9ea3u. Jej dochód pozwoli stworzyć dla dzieci miejsce do odpoczynku, a także aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

źródło: materiały prasowe