AktualnościKulturaMiasto i region

Już niebawem poznamy nowego dyrektora częstochowskiego teatru

Wkrótce powinniśmy poznać nowego dyrektora Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. – Oficjalna prezentacja nastąpi na pewno przed rozpoczęciem nowego sezonu artystycznego – zapewnia Aleksander Wierny, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że funkcję tę może objąć znany aktor Olaf Lubaszenko.

Przypomnijmy, kadencja dotychczasowego dyrektora częstochowskiego teatru, Roberta Dorosławskiego, który swoją funkcję pełnił od 2006 roku, dobiegła końca w ubiegłym roku. Ogłoszono dwa konkursy, jednak nowego dyrektora nie wyłoniono. Wśród chętnych na prowadzenie instytucji byli między innymi Ryszard Adamski, Robert Dorosławski i Aleksandra Nieśpielak-Kubiak. Żaden z kandydatów nie otrzymał jednak bezwzględnej większości głosów, stąd ani jeden, ani drugi konkurs nie zostały rozstrzygnięte. Kolejnego już nie ogłoszono.

Do tej pory teatrem nadal kierował więc Robert Dorosławski, a miasto postanowiło poszukać kandydata na własną rękę. Naczelnik Aleksander Wierny zapewnia, że nowy dyrektor zostanie wyłoniony w ciągu najbliższych kilkunastu dni. Mówi się, że jednym z potencjalnych następców Roberta Dorosławskiego może zostać cenionym aktor filmowy i teatralny, a także reżyser i producent Olaf Lubaszenko. Miasto ani nie potwierdza tych spekulacji, ani im nie zaprzecza.