AktualnościKulturaMiasto i region

Już w najbliższą niedzielę w Filharmonii spektakl „Inteligenci”

W niedzielę 27 lutego w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana odbędzie się spektakl Inteligenci. Komedia zagrana zostanie w tym dniu dwa razy – o godz. 16.00 oraz 19.15.

Inteligenci to komedia teatralna w gwiazdorskiej obsadzie, która w lekki, a zarazem prowokujący do myślenia sposób zadaje trudne pytania. Czy mimo różnic w poglądach i sposobie życia współczesna rodzina może się porozumieć? Anna (Izabela Kuna) i Szczepan (Wojciech Malajkat) tworzą na pozór zgrane małżeństwo reprezentujące polską inteligencję. Pewnego dnia dowiadują się, że ich starszy syn jest zamieszany w pobicie czarnoskórego kolegi. To zdarzenie zaburza rodzinną harmonię, ujawnia sekrety i prowokuje rozmowy, które na zawsze zmienią dotychczasowe życie bohaterów. „Inteligenci” w uniwersalny sposób pokazuje losy rodziny i porusza problemy, jakie spotykają nas wszystkich. Stereotypy i etykiety, które znamy z mediów („prawak”, „lewak”, „narodowiec”, „feministka”) mocno wpływają na nasze życie i nie tak łatwo się ich pozbyć. A co najgorsze – utrudniają nam rozmowy nawet z najbliższymi. „Inteligenci” – komedia teatralna 2022 Izabela Kuna, Wojciech Malajkat i Agata Kulesza tworzą w sztuce „Inteligenci” wyjątkowe role. Dzięki temu od samego początku wciągają nas w historię pełną emocji i humoru. Ten znakomity spektakl będziecie mogli zobaczyć w wielu miastach w całej Polsce. Polecamy zapoznać się z aktualnym repertuarem wydarzeń teatralnych, aby zawsze wiedzieć, co gramy w Waszej okolicy – czytamy na stronie Filharmonii Częstochowskiej.

Autor sztuki jest Marek Modzelewski. Za reżyserię odpowiada Wojciech Malajkat, którego możemy także zobaczyć w obsadzie. Ponadto znajdą się w niej Agata Kulesza, Izabela Kuna i Maciej M. Tomaszewski – ten ostatni w swoim debiucie teatralnym. Scenografią zajął się Wojciech Stefaniak.

Bilety na spektakl dostępne są TUTAJ.

źródło: Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana