AktualnościKulturaMiasto i region

Już dzisiaj w Gaude Mater spotkanie z Łukaszem Suskiewiczem, autorem zbioru opowiadań „Hotele”

W piątek 3 czerwca w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater odbędzie się spotkanie z Łukaszem Suskiewiczem – autorem zbioru opowiadań „Hotele”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00.

Hotele ukazały się nakładem wydawnictwa Fundacja Duży Format, a premiera zbioru odbyła się 29 maja podczas Warszawskich Targów Książki. Prozaik i krytyk sztuki Paweł Orzeł pisze o niej tak: – ,,Hotele”, zbiór opowiadań, to swoiste fabularne i stylistyczne tutti frutti, od którego może zakręcić się w głowie. Więc – park rozrywki? Czytelnik podąża od atrakcji do atrakcji i popada w rodzaj nieuchronnego atawizmu duchowego. Suskiewicz stawia pytanie: czy tak wygląda życie? Czy to jest to? A smutne pytanie, tak samo jak jeszcze smutniejsza odpowiedź (wokół braku jakichkolwiek nadziei), dotyczy każdego z nas.

Rozmowę w OPK ,,Gaude Mater” przy ul. Dąbrowskiego 1 poprowadzi znany częstochowski popularyzator kultury, polonista i nauczyciel Sławomir Domański. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Łukasz Suskiewicz wydał już Egri Bikaver, Zależności i Mikroelementy (wszystkie w wydawnictwie Forma). Prozę publikował też na łamach m.in. „Akcentu”, „Frazy”, „Kresów” czy „Twórczości” oraz w antologiach współczesnych polskich opowiadań Wydawnictwa Forma i tomie Przewodnik po zaminowanym terenie. Helikopter – antologia tekstów z lat 2011-2015. Mieszka w Częstochowie.

źródło: UM Częstochowa