AktualnościMiasto i region

Ivi López zostanie na dłużej w Rakowie! „Dobrze się tutaj bawię”

Raków Częstochowa poinformował, że Ivi López podpisał nowy kontrakt z częstochowskim klubem. Najlepszy piłkarz PKO BP Ekstraklasy poprzedniego sezonu zgodnie z umową będzie reprezentował czerwono-niebieskie barwy do 30 czerwca 2026 roku.

– Dobrze się tutaj bawię, czerpię z tego satysfakcję i wygrywam tytuły. Myślę, że to jedne z najlepszych lat – mówi Ivi López.

– Bardzo cieszymy się, że udało nam się zatrzymać zawodników będących liderami nie tylko drużyny, ale też całej ligi. Takim piłkarzem na pewno jest Ivi. Chcemy zbudować zespół, który będzie w stanie rywalizować o najwyższe cele i przyniesie dużo radości kibicom. Dzięki determinacji całego klubu dziś wykonaliśmy ku temu duży krok – mówi Robert Graf, dyrektor sportowy Rakowa.

Hiszpan ma 28 lat. Swoją grę w Rakowie rozpoczął we wrześniu 2020 roku, stając się wiodącym  zawodnikiem w drużynie. Dotychczas rozegrał w czerwono-niebieskich barwach 78 występów, zdobywając 35 bramek. Wraz z zespołem w ostatnich dwóch sezonach dwukrotnie świętował Puchar oraz Superpuchar Polski, a także wicemistrzostwo kraju.  W pierwszym, premierowym sezonie podbił serca kibiców, strzelając 13 goli i znacząco przyczynił się do sukcesów Rakowa. W sezonie 2021/2022 został ogłoszony królem strzelców PKO BP Ekstraklasy. Zdobył w nim wówczas 20 bramek. Podczas Gali Ekstraklasy został zdobywcą trzech nagród jako Piłkarz Sezonu, Pomocnik Sezonu, a także Król Strzelców.

na podstawie informacji z Rakowa Częstochowa