AktualnościMiasto i region

Huta Liberty Częstochowa sponsorem Rakowa!

Do grona platynowych sponsorów klubu RKS Raków dołączyła Huta Liberty Częstochowa.

Huta od zawsze wspierała Raków – zarówno dzielnicę, w której mieszkali pracownicy Huty, jak i klub, który był sztandarowym symbolem ich sportowych aspiracji. – To powrót do korzeni. Raków i Hutę długoletnia historia, dlatego jesteśmy szczęśliwi, że ponownie stajemy ramię w ramię, by dalej rozwijać nasz klub – zaznaczał na specjalnej konferencji prasowej Adam Krawczak, prezes klubu. – Jestem pewien, że to tylko początek naszej długoletniej współpracy, która przyniesie wiele radości i powodów do dumy częstochowskiej społeczności – komentował.

– Chcemy budować jak największą społeczność wokół Rakowa. Cieszę się, że w tej społeczności pojawiają się wątki historyczne i powrót do Huty. Nawiązanie do historii jest bardzo istotne – mówił Wojciech Cygan, Przewodniczący Rady Nadzorczej.

Umowa klubu z częstochowską hutą została zawarta na sezon 2022/2023. W jej ramach logotyp Liberty Częstochowa pojawi się na lewym rękawku koszulki meczowej pierwszego zespołu. – Raków to Huta, a Huta to Raków. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wróciliśmy do współpracy z klubem. Prezes Adam Krawczak obiecał, że w przyszłym sezonie będziemy gościć u nas drużynę Barcelony. Trzymamy się więc tej obietnicy, bo ja to samo obiecałem swojemu szefowi – podsumował z uśmiechem Krishnamoorthy Venkatasubramanian, dyrektor generalny Liberty Częstochowa.

źródło: Raków Częstochowa