AktualnościMiasto i region

Hillwood Polska inwstuje w Częstochowie – powstają nowe hale

Polski oddział firmy Hillwood zajmującej się dostarczaniem wysokiej jakości przestrzeni logistycznych i przemysłowych inwestuje w Częstochowie. Przy ulicy Jaskrowskiej i Wojska Polskiego powstaje nowoczesne centrum logistyczne składające się z dwóch hal o łącznej powierzchni 61 tys. mkw.

– To już kolejny projekt Hillwood w okolicach Częstochowy, która zapewniając firmom doskonałą bazę do przewozu towarów na rynki krajowe i zagraniczne, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem najemców. Ogromnym atutem naszej nowej inwestycji jest lokalizacja w samym mieście oraz dostęp do pracowników, co z pewnością będzie dużym wsparciem dla realizacji celów biznesowych firm prowadzących działalność magazynową i logistyczną w tym obiekcie – mówi Hubert Michalak, prezes zarządu Hillwood Polska.

Firma partycypowała w budowie drogi łączącej ulicę Jaskrowską z Warszawską. Wzdłuż tej drogi powstała infrastruktura dla ruchu pieszego i rowerowego. Zainstalowano również nowoczesne oświetlenie i nasadzono zieleń.

Współpraca z Hillwood już zaowocowała nową drogą służącą mieszkańcom oraz obsłudze komunikacyjnej powstającego centrum logistycznego, a wkrótce jej efektem będą nowe, atrakcyjne miejsca pracy – mówi Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy – Częstochowa jest uznawana za jedną z najkorzystniejszych lokalizacji magazynowo-przemysłowych w kraju. Inwestycja Hillwood to potwierdza, wzmacnia naszą pozycję na biznesowej mapie Polski i służy gospodarczemu rozwojowi miasta – dodaje Krzysztof Matyjaszczyk.

źródło: Studio Częstochowa/czestochowa.naszemiasto.pl