AktualnościKulturaMiasto i region

„Herbert. Barbarzyńca w ogrodzie”. Film o słynnym poecie już wkrótce w OKF „Iluzja”

Kino Studyjne OKF „Iluzja” zaprasza na pokaz filmu „Herbert. Barbarzyńca w ogrodzie”, traktującym o jednym z najsłynniejszych poetów XX wieku. Seans odbędzie się w czwartek 24 lutego o godz. 18.30.

Na świecie Zbigniew Herbert jest uznanym poetą, a w Polsce postacią kultową. Jednak za uniwersalnym pięknem jego wierszy, kryje się burzliwe i trudne życie. Ponad 20 lat po śmierci artysty obraz „Herbert. Barbarzyńca w ogrodzie” ukazuje jego skomplikowaną i złożoną osobowość. Twórcom filmu udało się dotrzeć do osób, które osobiście znały poetę i nigdy publicznie nie wypowiadały się na jego temat. Jest to pierwszy film zrealizowany we współpracy z Fundacją im. Zbigniewa Herberta oraz jego spadkobiercami. Dzięki wglądowi we wspomnienia i doświadczenia bliskich mu osób, a w szczególności jego żony Katarzyny, twórcy filmu zadają pytanie o cenę, jaką poeta musiał ponieść za swoją wrażliwość i niezależność – czytamy na stronie Kina Studyjnego OKF „Iluzja”.

Scenariusz produkcji stworzyli wspólnie reżyser Rafael Lewandowski i Andrzej Franaszek, autor monumentalnej biografii Zbigniewa Herberta.

źródło: UM Częstochowa