AktualnościMiasto i region

Gibbs w Częstochowie

Gibbs to pseudonim Mateusza Przybylskiego, urodzonego 24 października 1995 roku w Kłobucku producenta i rapera. Gibbs należy do składu FONOS (wspólnie z GMB i Felipe) oraz jest jednym z założycieli studia DOPEHOUSE i były członek Ganja Mafii, którą współtworzył jako producent od 2013 do 2016r.

Debiutował w 2012 roku. W 2014 roku wspólnie z Kalim wypuścił „Sentymentalnie”. Płyta w całości została wyprodukowana przez Gibbsa. Album dotarł do drugiego miejsca zestawienia OLiS i zdobył status złotej płyty, a następnie platynowej.

W 2017 roku ukazała się nagrana z Sariusem EP-ka „Czasem”. Kolejnym efektem ich współpracy była płyta „Anithype”, która zajęła szóste miejsce na liście OLiS oraz pokryła się złotem. Kolejny wspólny album Gibbsa oraz Sariusa uzyskał status platynowej płyty. W 2019 roku światło dzienne ujrzał materiał Kacpra HTA oraz Gibbsa zatytułowany „Iluzja”. Płyta trafiła na 6. miejsce zestawienia OLiS. Będąc członkiem grupy Fonos wydał płyty „Lidokaina” oraz „Mantra”. „Likodaina” znalazła się na dziewiątym miejscu listy OLiS, a „Mantra” trafiła na pierwsze miejsce.

Solowy debiut Gibbsa „Czarno na białym” ukazał się w 2021 roku. Album zdobył w listopadzie status złotej płyty.

Koncert Gibbsa dziś o godz. 19:00 w klubie Bristol ul. Kopernika 16/18 Częstochowa.