AktualnościMiasto i region

Fundacja Chrześcijańska „Adullam” zorganizowała w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych Śniadanie Wielkanocne

W Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego przy ul. Targowej odbyło się Śniadanie Wielkanocne. Doroczne spotkanie, organizowane w Wielką Sobotę, jest dedykowane osobom znajdującym w trudnej sytuacji materialnej.

Z tego rodzaju wsparcia, które po pandemicznej przerwie wróciło do tradycyjnej formy wspólnego posiłku oraz przekazania paczek żywnościowych, skorzystało około 350 mieszkańców Częstochowy.  Były to osoby w wieku senioralnym, samotne, chore, znajdujące się w trudnej sytuacji bytowej, niezaradne społecznie, także bezdomne czy zagrożone bezdomnością – wskazane przez pracowników MOPS. W tym roku uczestnikami Śniadania byli również ukraińscy uchodźcy.

Śniadanie było poprzedzone spektaklem teatralnym na temat znaczenia i symboliki świąt wielkanocnych oraz oficjalnym przywitaniem przez władze miasta – na czele z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem, który życzył zebranym przede wszystkim spokoju i pokoju.

Wydarzenie zorganizowała Fundacja Chrześcijańska ADULLAM, której pomagało Partnerstwo na Rzecz Aktywności Lokalnej “Stare Miasto – Nowe Życie”.

źródło: UM Częstochowa