AktualnościMiasto i region

Forum „Science 2 Business” już niebawem w Częstochowie. Temat głównym społeczna odpowiedzialność biznesu

W dniach 26 i 27 maja w Częstochowie odbędzie się forum Społeczna Odpowiedzialność Zarządcy Nieruchomości w Koncepcji SMART CITY „Science 2 Business”. Wydarzenie stanowi kontynuację cyklu konferencji pt. „Smart City” organizowanych w ubiegłych latach przez ZGM TBS w Częstochowie we współpracy z Politechniką Częstochowską, Polskim Związkiem Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział Częstochowa. Jest również jedną z inicjatyw podejmowanych w ramach społecznego inkubatora innowacji.

Forum będzie kolejnym spotkaniem praktyków z naukowcami. Jego tematem wiodącym jest społeczna odpowiedzialność biznesu, czyli popularny CSR, który przyczynia się do zrównoważonego rozwoju. W ramach forum zaplanowano wykłady i dyskusje. Uczestnicy będą zastanawiać się między innymi nad tym, jaki wpływ na otoczenie społeczne oraz środowisko przyrodnicze ma prowadzona działalność gospodarcza. W ramach paneli dyskusyjnych podejmowane będą tematy dotyczące praktycznego znaczenia innowacyjnych rozwiązań w obszarze gospodarczym i społecznym. Naukowcy porozmawiają o tym, jak poprawić efektywność energetyczną budynków mieszkalnych w obszarach rewitalizacji, o projekcie „Pszczoła w mieście”, wykorzystaniu technologii wodorowych w obiektach mieszkalnych, błękitno-zielonej infrastrukturze w zarządzaniu nieruchomościami, jerzykach, roli terenów zielonych w przestrzeni publicznej, rozwiązaniach proekologicznych w budownictwie mieszkaniowym, mikroplastiku oraz inteligentnym zagospodarowaniu materiałów odpadowych w budownictwie zrównoważonym. Jednym z celów będzie również uporządkowanie wiedzy na temat bazowych pojęć: Corporate Social Responsibility (CSR), rola zarządcy nieruchomości a społeczna odpowiedzialność biznesu, smart governance, smart economy, smart city.

Wśród prelegentów znaleźli się między innymi: Aleksandra Jadach-Sepioło – zastępca dyrektora Instytutu Rozwoju Miast i Regionów, dr Katarzyna Zadros czy Tomasz Suchomel.

Konferencja potrwa dwa dni. 26 i 27 maja w godz. od 10 do 16 naukowcy obradować będą w auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Patronat honorowy nad „Science 2 Business” objęli Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz Rektor Politechniki Częstochowskiej prof. Norbert Sczygiol.

źródło: UM Częstochowa