AktualnościMiasto i region

Firma z Polskiej Grupy Zbrojeniowej rozpocznie produkcję w Częstochowie

Firma z branży zbrojeniowej zainwestuje w Częstochowie. W tym celu zakupiła dwie działki inwestycyjne i halę przy ul. Kusięckiej. Chodzi o Maskpol z Konieczek w powiecie kłobuckim. Maskpol jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej. To także największy krajowy producent wyposażenia indywidualnego żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych.

 -Najbliższe miesiące poświęcimy na prace adaptacyjne dostosowujące obiekt do naszych potrzeb oraz zakupy wyposażenia produkcyjnego. W hali będą ulokowane procesy produkcyjne umożliwiające wytwarzanie umundurowania i oporządzenia indywidualnego oraz elementów kamizelek kuloodpornych. Nasze działania stanowią odpowiedź na istotnie zwiększone potrzeby Wojska Polskiego, zwiększamy moce produkcyjne w związku zawartymi i negocjowanymi kontraktami z Agencją Uzbrojenia i Inspektoratem Wsparcia Sił Zbrojnych RP – powiedział prezes zarządu PSO Maskpol Adam Ogrodnik na łamach Magazynu Militarnego MILMAG.

W naszym mieście jest to pierwsza od dziesięcioleci inwestycja firmy przemysłu obronnego. W minionych latach PRL-u działały na rzecz służb mundurowych takie zakłady jak FUM Wykromet, Domgos i Polnam.