AktualnościMiasto i region

Firma Hegelmann Poland wybuduje w mieście nowy biurowiec

Hegelmann Poland, firma transportowa, która w samej Częstochowie zatrudnia blisko 1,4 tys. osób, planuje wybudowanie nowego obiektu biurowego w mieście. Na początku lutego br. zostało wydane prawomocne pozwolenie na budowę.

– Jestem niezwykle dumny z kierunku, w jakim podążamy. Budowa naszej nowej siedziby w Częstochowie to kolejny ważny krok w stronę tworzenia lepszej jakości pracy i zarządzania w Hegelmann Poland. Naszą siłą są pracownicy, zarówno biurowi, jak i kierowcy. Z myślą o tych drugich powstaje nowoczesny obiekt w Żarskiej Wsi. Cieszę się, że jednocześnie działamy nad poprawą warunków dla zatrudnionych w naszym częstochowskim oddziale. Nowe biuro to także ważny element strategii zrównoważonego rozwoju naszej firmy. Nowoczesny obiekt na miarę naszych czasów będzie zatem nie tylko komfortowy, ale i wyposażony w rozwiązania sprzyjające środowisku – stwierdza Fedir Yurkevych, Prezes Hegelmann Poland.

Planowana inwestycja obejmie powstanie budynku biurowego klasy A. W trakcie projektu i realizacji kluczowymi aspektami dla Hegelmann Poland jest troska o warunki pracy zatrudnionych w firmie osób, jak i o środowisko naturalne. Potwierdza to zgłoszenie rozpoczęcia projektu do certyfikacji LEED, BREEAM oraz WELL.

W ramach budowy powstanie sześciokondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej około 12,5 tys. m kw. (nie licząc powierzchni garażu), w którym zaplanowano trzy duże sale konferencyjne oraz powierzchnie biurowe. Będą one wykorzystywane zarówno przez Hegelmann Poland, jak i częściowo udostępnione pod wynajem. Obiekt będzie posiadał garaż podziemny na 70 samochodów z dziesięcioma punktami ładowania samochodów elektrycznych oraz parkingiem dla rowerów. Dodatkowo powstanie parking naziemny na 196 samochodów w tym na kilkanaście pojazdów elektrycznych ze stacjami ładowania. Budynek wykonany będzie w systemie szkieletowym, a z zewnątrz w większości pokryty fasadą szklaną oraz dodatkową warstwą szkła, tzw. podwójną skórą. W otoczeniu biurowca powstaną strefy rekreacji i wypoczynku na świeżym powietrzu.

Biurowiec Hegelmann Poland powstanie przy ulicy Równoległej 76/80 w Częstochowie. Za projekt odpowiada architekt Sebastian Stefański. O kolejnych etapach realizacji inwestycji firma zamierza sukcesywnie informować.

Hegelmann Poland to jedna z największych firm transportowych w Polsce z flotą liczącą ponad 2000 samochodów ciężarowych. Jest przedstawicielem Hegelmann Group – firmy rodzinnej, która powstała w 1998 roku w Niemczech. Zatrudnia ona 8 000 osób w swoich oddziałach w Europie i USA.
Hegelmann Poland oferuje swoim klientom kompleksową i w pełni dopasowaną obsługę transportowo-spedycyjną, opartą na wiedzy i ponad 10-letnim doświadczeniu w branży. Więcej informacji o Hegelmann Poland na https://www.hegelmann.pl

źródło: UM Częstochowa