AktualnościKulturaMiasto i region

Filia nr 15 Biblioteki Publicznej zmienia siedzibę

Od 1 sierpnia Filię nr 15 Biblioteki Publicznej im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie znajdziemy przy ul. Jerzego Szajnowicza-Iwanowa 55.

Częstochowscy radni, podczas ostatniej sesji, zdecydowali o zmianie adresu Filii nr 15 Biblioteki Publicznej. Dotychczasowa siedziba nie spełniała podstawowych wymogów dostępności i standardów dobrze funkcjonującej placówki bibliotecznej, co stanowiło znaczne utrudnienie dla odwiedzających.

To właśnie osoby korzystające z usług Filii nr 15 – mieszkanki i mieszkańcy dzielnicy Częstochówka-Parkitka – aktywnie włączyli się w poszukiwanie pomieszczenia odpowiadającego im lokalizacją oraz standardem i przedstawiali różne propozycje, finalnie wskazując na lokal usługowy przy ul. Jerzego Szajnowicza-Iwanowa 55. Nowa siedziba mieści się w bloku mieszkalnym, posiada dwa wejścia z poziomu chodnika, duże okna, centralne ogrzewanie, klimatyzowaną powierzchnię magazynową, toaletę i szereg innych dogodności niezbędnych dla sprawnego funkcjonowania i pełnej dostępności placówki bibliotecznej. Po przewiezieniu i ustawieniu sprzętów i zbiorów można będzie wznowić działalność biblioteki, co planowane jest już na 1 sierpnia.

źródło: UM Częstochowa