Kultura

Filharmonia Częstochowska rozpocznie rok w rytmie „na trzy”

W niedzielę 9 stycznia w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana odbędzie się koncert noworoczny „W rytmie walca”. Na występ składały się będą różnorodne rodzaje tego gatunku, m.in. utwory Johanna Straussa czy Henry’ego Manciniego.

Tanecznymi rytmami „na trzy” rozpoczniemy w Filharmonii Nowy, 2022, Rok. Artyści zaproszą nas do walców tak różnych, jak różne bywają dni całego roku. Usłyszymy więc porywające i żywe walce wiedeńskie, spokojne i romantyczne angielskie, nastrojowe francuskie i powolne bostony. Artyści sięgną nie tylko do repertuaru „króla walców” Johanna Straussa, usłyszymy też niezapomniane walce z oper Gounoda, operetek Lehara, muzyki filmowej Manciniego. Dopełnieniem będzie para taneczna, która zaprezentuje się na scenie w mistrzowskich układach – czytamy na stronie Filharmonii.

Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Dyrygentem będzie Adam Klocek. Sopranem zaśpiewają Wioletta Białk i Anita Maszczyk. Jako para taneczna wystąpią Dominika Kowalczyk i Marcin Kiszteliński. Całość poprowadzi Regina Gowarzewska. Bilety dostępne są TUTAJ.

fot. Filharmonia Częstochowska im Bronisława Hubermana