Elon Musk zawiesza konto Kanye Westa na Twitterze

Amerykański raper Kanye West, zwany Ye, zamieścił 1 grudnia serię szokujących tweetów. Jeden z nich pokazywał symbol łączący swastykę i żydowską Gwiazdę Dawida. Na działania Westa zareagował Elon Musk, właściciel platformy, który napisał, że Ye „naruszył naszą zasadę przeciwko podżeganiu do przemocy”.

West pozytywnie wyraził się o zbrodniarzu Adolfie Hitlerze mówiąc „Lubię Hitlera” oraz „Każdy człowiek ma w sobie coś wartościowego, zwłaszcza Hitler”. Rozprawiał też o grzechu, pornografii i diable.

Popularna wśród konserwatystów i zwolenników Donalda Trumpa platforma społecznościowa Parler poinformowała, że Kanye West nie będzie już mógł zakupić udziałów w niej. Ye zamierzał bowiem kupić portal.

W ostatnich miesiącach raper wywołał kontrowersje serią antysemickich i rasistowskich uwag – co doprowadziło do tego, że gigant odzieżowy Adidas zerwał z nim współpracę. W przeszłości Kanye Westa zdiagnozowano zaburzenia afektywne dwubiegunowe, o czym sam muzyk otwarcie mówił. Jednak eksperci od zdrowia psychicznego oraz inne osoby cierpiące na chorobę afektywną dwubiegunową podkreślają, że problemy psychiczne nie idą w parze z antysemityzmem.