AktualnościKulturaMiasto i region

Dziś wieczorem w Filharmonii koncert charytatywny „Więc chodź, pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko”

W sobotę 7 maja w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana odbędzie się charytatywny koncert dla Ukrainy „Więc chodź, pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko„. Występ rozpocznie się o godz. 17.00.

Ponad 100 młodych skrzypków i wiolonczelistów oraz ich nauczyciele ze Szkół Suzuki z Częstochowy, Tarnowskich Gór, Zabrza, Bielska – Białej, Katowic, Kalisza, Łodzi, Oleśnicy, Opola, Olkusza, Świdnicy i Wrocławia zagrają charytatywnie włączając się w zbiórkę funduszy na pomoc Ukrainie. Podczas koncertu będzie można wrzucać dowolne kwoty do puszek, a celem zbiórki publicznej nr 2022/1707/KS jest wsparcie finansowe dla członków i rodzin członków  Narodowego Stowarzyszenia Suzuki na Ukrainie – czytamy na stronie Filharmonii Częstochowskiej.

Zbiórkę pieniędzy przeprowadzi „Komitet Społeczny Częstochowska Szkoła Suzuki dla Ukrainy”. Organizatorem wydarzenia jest Częstochowska Szkoła Suzuki i jej dyrektor Maria Magdalena Rogowska. Koncert odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka oraz dzięki wsparciu częstochowskich firm: Drabpol, Technopol, Nowodrovski Lighting oraz przy zaangażowaniu Rotary Częstochowa i Kancelarii Prawnej „Żelasko i Partnerzy”. Wstęp do Filharmonii na godzinę przed koncertem za dowolną kwotą wsparcia zbiórki nr 2022/1707/KS.

źródło: Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana