AktualnościMiasto i region

Dodatkowa rekrutacja na Politechnice. Zapisy potrwają do 10 września

Do 10 września potrwają zapisy w ramach dodatkowej rekrutacji na Politechnice Częstochowskiej. Miejsca są na każdym z ponad 30 kierunków.  

Podczas pierwszej rekrutacji, która rozpoczęła się w czerwcu najbardziej popularnymi kierunkami okazały się: Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki oraz Wydział Zarządzania.

Wśród kierunków najczęściej wybieranych przez przyszłe studentki i studentów studiów stacjonarnych królowała informatyka, logistyka, angielski język biznesu, design i zarządzanie projektami, zarządzanie i inżynieria produkcji, budownictwo z wykorzystaniem technologii BIM.

Natomiast na studiach niestacjonarnych najbardziej oblegana okazała się informatyka, budownictwo, finanse i rachunkowość w biznesie, energetyka, budownictwo z wykorzystaniem technologii BIM, logistyka inżynierska. Popularnością cieszą się również nowe kierunki – architektura krajobrazu i odnawialne źródła energii.

Warto podkreślić, że podczas pierwszej rekrutacji na Politechnice Częstochowskiej teczki złożyło 251 obcokrajowców. Najwięcej z nich studiować będzie w Wydziale Zarządzania i Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki.

źródło: Politechnika Częstochowska