AktualnościMiasto i region

„Dobra Kaloria” rozbudowuje zakład w Częstochowie. Koszt inwestycji to 35 mln zł

Rodzinna firma Kubara z Częstochowy, znana klientom jako „Dobra Kaloria”, rozbudowuje zakład na terenie KSSE „Skorki”. Nowa inwestycja to koszt 35 mln zł i ma zakończyć się w 2024 roku.

Przy ul. Ekonomicznej w specjalnej strefie ekonomicznej trwa budowa nowej hali do produkcji zdrowej żywności. Nowy obiekt został zaprojektowany zgodnie z filozofią spółki, czyli z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i dbałością o środowisko naturalne. Technologia, która zostanie zainstalowana w nowym zakładzie, przeznaczona jest do wytwarzania produktów powstających na bazie świeżych farszów roślinnych. Produkty bazują na patentach uzyskanych przez firmę, co daje im znaczną przewagę konkurencyjną na rynku europejskim. Motywacją do nowej inwestycji był m.in. wzrost popytu na produkty wegetariańskie – według analiz alternatywy roślinne produkty odzwierzęcych mogą (do 2035 r.) stanowić do 11% światowego rynku białka.

Przypomnijmy ostatni sukces spółki Kubara – produkowane u nas: roślinny burger z kiełków słonecznika, roślinny pasztet pieczony z suszonymi pomidorami i mini batoniki z nerkowców à la tarta malinowa zdobyły nagrodę 1-gwiazdki w brytyjskim konkursie Great Taste 2022. Etykieta z certyfikatem Great Taste na produkcie uznawana jest za symbol wyjątkowego smaku. Produkty wyróżnione prestiżowym logotypem są poszukiwane zarówno przez miłośników dobrego jedzenia, jak i sprzedawców na całym świecie. Ze strony miasta z kolei podczas ubiegłorocznych Dni Częstochowy firma została uhonorowana tytułem Promotora Częstochowy w kategorii „Biznes”.

źródło: UM Częstochowa