AktualnościMiasto i region

Do Rakowa trafił nowy piłkarz. To Bogdan Racovițan, obrońca z Rumunii

Do Rakowa Częstochowa trafił Bogdan Racovițan, rumuński obrońca, który dołączył na zasadzie transferu definitywnego. Umowa z 21-letnim obrońcą będzie obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Rumuński piłkarz urodził się 6 czerwca 2000 roku w miejscowości Dijon we Francji. Ma 185 centymetrów wzrostu. Karierę piłkarską rozpoczynał w młodzieżowych drużynach FCO Dijon. W lutym 2021 roku trafił do FC Botosani, gdzie rozegrał łącznie 25 meczów, z czego 23 w tym sezonie, raz wpisując się na listę strzelców. W piłkarskim CV naszego nowego obrońcy znajdują się także 4 występy w reprezentacji Rumunii U-21.

– Bardzo się cieszę, że tutaj jestem. Chcę rozegrać dobre mecze i pomóc drużynie zajść jak najdalej w obecnym sezonie – powiedział po podpisaniu kontraktu Bogdan Racovițan.

– Jesteśmy zadowoleni, że udało się dopiąć ten transfer i Bogdan jest zawodnikiem Rakowa. Mamy nadzieję, że wzmocni on rywalizację na pozycji środkowych obrońców. Uważamy, że Bogdan ma potencjał zostać jednym z czołowych zawodników na tej pozycji w lidze – komentuje transfer Robert Graf, dyrektor sportowy. 

źródło: Raków Częstochowa