AktualnościMiasto i region

Czy Papszun przejdzie do Legii Warszawa? Zapadła decyzja

Marek Papszun, dotychczasowy trener Rakowa Częstochowa w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” potwierdził, że nie będzie trenerem Legii Warszawa. Stwierdził ponadto, że jest blisko przedłużenia umowy z częstochowskim klubem.

Przez ostatnie tygodnie trwała saga dotycząca objęcia Legii Warszawa przez Marka Papszuna. Trener ma do czerwca 2022 roku ważny kontrakt z Rakowem Częstochowa, ale to nie przeszkadzało Dariuszowi Mioduskiemu w snuciu wizji dotyczących ściągnięcia szkoleniowca. Ten do końca grudnia miał podjąć decyzję dotyczącą swojej przyszłości.

Papszun potwierdził, że trenerem Legii nie będzie. 1 stycznia spotkał się w Dubaju z właścicielem Rakowa Michałem Świerczewskim i w najbliższych tygodniach będzie rozmawiał na temat nowych warunków kontraktu. Jak sam przyznał, Świerczewski był bardzo zdeterminowany, by został w klubie.

– Wstępnie jesteśmy dogadani i zapewne taki kontrakt zostanie podpisany, choć znowu zaznaczę, że po ostatnich wydarzeniach lepiej w podobnych sprawach zachowywać ostrożność w ocenach – powiedział. – To pewnie kwestia najbliższych tygodni, kiedy będziemy jeszcze dogrywać szczegóły współpracy – dodał Papszun.

Papszun jest wymieniany jako jeden z kandydatów do objęcia reprezentacji Polski. Przyznał, że gdyby otrzymał propozycję z kadry, to z pewnością by się nad nią pochylił, chociaż na razie nie miał żadnego kontaktu z prezesem Cezary Kuleszą.

– Gdyby takie zapytanie się pojawiło, pochyliłbym się nad tematem. Wolę jednak zajmować się tym, na co mam realny wpływ, czyli podnoszeniem Rakowa na coraz wyższy poziom. Praca w reprezentacji Polski jest moim marzeniem. Na bycie selekcjonerem trzeba zasłużyć – podsumował trener.

fot.: WP