Czy Jarosław Kaczyński tak myślał?

Lider Prawa i Sprawiedliwości ma duże poczucie humoru. Jednak jego wypowiedzi niektórych wprawiają w konsternację. Często te wypowiedzi są wyjmowane z kontekstu i puszczane w eter, co zmienia sens przekazu. Tak się stało m. in. podczas spotkania Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami Oleśnicy. Szef PIS powiedział następujące słowa:

„Ta choroba będzie przezwyciężona, ale tak naprawdę to nie ma na świecie ludzi dużo mądrzejszych niż ja, którzy by to wiedzieli. Naprawdę, trzeba być jasnowidzem, nawet nie noblistą w ekonomii, tylko (jasnowidzem – przyp. red.), a ja niestety niesprawiedliwie nie jestem noblistą” – zakończył myśl Kaczyński, uśmiechając się do audytorium.

Do sieci trafił przekaz, jakoby Kaczyński opowiadał, iż jest jednym z najmądrzejszych ludzi na świecie. Taką narrację powieliły nieprzychylne liderowi „dobrej zmiany” media. W wyniku zaistniałej sytuacji możemy przeczytać, że:

 Kaczyński znowu został bohaterem sieci, kiedy wypowiedział słowa, z których wynika, że jest… jedną z najmądrzejszych osób na świecie. (gazetaplus.pl)

Tym razem w Oleśnicy opowiadał o tym, że jest jednym z najmądrzejszych ludzi na świecie.(wpoznaniu.pl)

„Nie ma na świecie ludzi dużo mądrzejszych niż ja” – tę wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego komentuje KleKlama: „Nie uwierzyłbym gdybym na własne uszy nie usłyszał przed chwilą”. (wroclaw.wyborcza.pl)