AktualnościMiasto i region

Częstochowski uniwersytet zaprasza na dzień otwarty

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie zaprasza na dzień otwarty. I tym razem zostanie on zorganizowany w sposób wirtualny. Po pracowniach i budynkach oprowadzą widzów studenci uniwersytetu. Będzie można więc poznać nie tylko ofertę kształcenia, ale dowiedzieć się nieco więcej o atmosferze, która panuje na uczelni.

Otwarcia Wirtualnego Dnia Otwartego dokona JM Rektor Uniwersytetu prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska. – W trakcie pracownicy i studenci przybliżą najnowszą ofertę kształcenia. Tegoroczna rekrutacja, która rozpocznie się w czerwcu 2022 roku umożliwi wybór spośród bogatej i zróżnicowanej oferty – mówi Marek Makowski, rzecznik prasowy UJD. – Kandydaci będą mieć możliwość studiowania na ponad 55 kierunkach kształcenia. W ofercie tej znajdują się kierunki I i II stopnia, 3,5 -letnie studia inżynierskie, a także jednolite studia magisterskie. Zupełną nowością będzie grupa kierunków, na których nauka odbywa się wyłącznie w języku angielskim. Zaprezentowana zostanie również Szkoła Doktorska, wraz z przedstawieniem możliwości kształcenia dla osób, które chciałyby uzyskać w naszej uczelni stopień doktora – zaznacza.

Podczas Wirtualnego Dnia Otwartego będzie można zapoznać się z dorobkiem uczelni: jej kadrą, nowymi jednostkami. Będzie też można dowiedzieć się nieco więcej o wydziałach, które tworzą jej strukturę, a także przyjrzeć się najnowszym wyposażeniom poszczególnych pracowni. Autorzy prezentacji przeniosą widzów do miejsc, gdzie studenci uczą się oraz korzystają z relaksu. – Zupełną nowością będzie spotkanie z dyrektorami częstochowskich szkół, instytucji kultury i przedstawicielami pracodawców, którzy poinformują o formach współpracy, które uniwersytet prowadzi z tymi placówkami.  Po pracowniach i budynkach oprowadzą widzów studenci uniwersytetu, którzy podzielą się m.in. informacjami o miłej atmosferze studiowania, która panuje na uczelni oraz zaproszą do kształcenia  w UJD – podsumowuje Marek Makowski.

fot.: dlastudenta.pl