AktualnościKulturaMiasto i region

Częstochowski teatr zaprasza na „Cudowną terapię”!

W weekend 29-30 stycznia w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie odbędą się spektakle „Cudownej terapii”. Widowisko w reżyserii Tomasza Mana zarówno w sobotę, jak i w niedzielę rozpocznie się o godz. 19.00.

Na stronie Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie można przeczytać następujący opis:

Joanna i Valentin wybrali się na terapię małżeńską. Zgodni są tylko co do jednego – że zamierzają się rozstać, a zgrany zespół stanowią jedynie podczas kłótni. Terapeuta diagnozuje u nich tak ostry stan napięcia, że sięga po specjalną metodę: cudowną terapię. Muszą sobie wyobrazić cud,         że nagle wszystko jest między nimi w porządku. Efekt jest odwrotny – fikcyjne wyobrażenie szczęścia uwypukla tylko obecną między nimi pustkę. Oboje jeszcze mocniej się zacietrzewiają. Również gra w zamianę ról nie przynosi skutku, a staje się idealną okazją, by przedstawić partnera jako potwora i go przedrzeźniać. Joanna i Valentin wydają się naprawdę beznadziejnym przypadkiem, aż terapeucie kończą się ćwiczenia i zarządza przerwę… Gdy sesja zostaje wznowiona, psycholog po odbytej rozmowie telefonicznej wydaje się zupełnie roztrzęsiony. Nie jest w stanie prowadzić dalej terapii, aż w końcu zdziwieni małżonkowie przystępują do kontrnatarcia. Teraz to oni zaczynają zadawać pytania…

Sztuka Daniela Glattauer’a w przekładzie Piotra Szalszy miała swoją premierę 13 lutego 2021 roku. W obsadzie najbliższych spektakli zobaczymy Adama Hutyrę, Teresę Dzielską i Marka Ślosarskiego. Reżyserią i muzyką zajął się Tomasz Man. Za kostiumy i scenografię odpowiedzialna będzie Anetta Piekarska-Man, a za animacje – Zuzanna Piekarska. Relację z konferencji prasowej, zorganizowanej przed oryginalną premierą, można obejrzeć TUTAJ.

fot. i info.: Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie