AktualnościMiasto i region

Częstochowska policji zabezpieczyła prawie 150 tys. nielegalnych papierosów

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy w Częstochowie zatrzymali parę, która posiadała znaczne ilości papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Usłyszeli oni już zarzuty.

W środę 26 stycznia nieumundurowani policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą częstochowskiej komendy, na podstawie uzyskanej informacji, zatrzymali małżeństwo 39-latków, które w samochodzie i na terenie jednej z posesji w gminie Rędziny przechowywało znaczne ilości nielegalnych papierosów. Policjanci znaleźli w ich aucie 35 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy, a w wyniku przeszukania ich posesji – kolejne 100 tysięcy sztuk.

Ze wstępnych wyliczeń wynika, że wartość uszczuplenia należności podatkowych na rzecz Skarbu Państwa mogła wynieść prawie 150 tysięcy złotych. Za przestępstwo skarbowe grozi im teraz wysoka grzywna.

Takie procedery nie są niczym nowym. W ubiegłym roku funkcjonariusze zabezpieczyli 327 kilogramów nielegalnego tytoniu, 400 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, 380 litrów spirytusu i odzyskali 6 pojazdów o łącznej wartości ponad 2 milionów złotych.

źródło: KMP Częstochowa