AktualnościMiasto i region

Częstochowscy sportowcy odebrali nagrody za osiągnięcia w roku 2021

125 zawodników, szkoleniowców i działaczy odebrało miejskie nagrody i wyróżnienia za zeszłoroczne, szczególne osiągnięcia sportowe.  

Komisja – po przyjrzeniu się wszystkim wnioskom – zdecydowała o przyznaniu nagród 58 osobom – 37 zawodniczkom i zawodnikom, 21 trenerom i 9 działaczom. 9 z tych osób odebrało nagrody I stopnia (2 200 zł), 7 –  II stopnia (1 200 zł), a 42 – III stopnia (500 zł). Wyróżnień z kolei było 67 – powędrowały do 60 zawodniczek i zawodników oraz 7 trenerów i działaczy. Wszyscy uhonorowani – zarówno nagrodami, jak i wyróżnieniami – otrzymali też statuetki z grawertonem. Pełna lista nagrodzonych w załączniku na TEJ stronie.

Wręczenie ,,sportowych” nagród i wyróżnień Miasta odbyło się 27 kwietnia w sali konferencyjnej Hali Sportowej Częstochowa. Laureatom i laureatkom gratulowali prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, jego zastępca Jarosław Marszałek oraz przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Niesmaczny. Dotychczasowe osiągnięcia nagrodzonych prezentowano na ekranie, a o artystyczną oprawę całości zadbał duet – Olga Przybylik i Andrzej Młodkowski.   

Przy okazji tego corocznego spotkania środowiska sportowego, Miasto Częstochowa otrzymało okolicznościowy medal z okazji 75-lecia działalności Ludowych Zespołów Sportowych.

źródło: UM Częstochowa