AktualnościKulturaMiasto i region

Częstochowianie z nagrodami marszałka województwa w dziedzinie kultury

Adam Klocek i Juliusz Sętowski zostali uhonorowani nagrodami przyznawanymi przez Zarząd Województwa Śląskiego. Obaj wyróżnieni związani są z częstochowskimi instytucjami.

Adam Klocek – dyrektor Filharmonii Częstochowskiej, wiolonczelista, dyrygent – odebrał Nagrodę Artystyczną Marszałka Województwa Śląskiego za osiągnięcia w dziedzinie muzyki.  

Z kolei Juliuszowi Sętowskiemu – historykowi związanemu z Ośrodkiem Dokumentacji Dziejów Częstochowy (ODDC) – przypadła Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego za dokumentowanie i upowszechnianie historii oraz kultury regionu częstochowskiego.  

Uroczystość wręczenia wojewódzkich laurów za działalność kulturalną zorganizowano w historycznej sali Sejmu Śląskiego. Nagrody wręczał marszałek województwa Jakub Chełstowski.  

Zarząd Województwa Śląskiego co roku, od ponad dwóch dekad, przyznaje nagrody działającym w całym regionie autorkom i autorom dokonań w sferze kultury ocenianych jako szczególnie wartościowe. Nagroda Artystyczna Marszałka Województwa Śląskiego przyznawana jest za wieloletnie, wybitne osiągnięcia twórcze postaciom działającym na terenie województwa bądź na jego rzecz. Osobną kategorią jest Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego za upowszechnianie i ochronę dóbr kultury. Przyznawane są również wyróżnienia dla młodych twórców, w dziedzinie konserwacji zabytków oraz Nagroda im. Karola Miarki.

źródło: UM Częstochowa