AktualnościMiasto i region

Częstochowianie spotkają się z Jarosławem Kaczyńskim, Izabelą Leszczyną i Dariuszem Jońskim

W nadchodzący weekend w ramach objazdu po kraju i spotkań z mieszkańcami Jarosław Kaczyński odwiedzi województwo śląskie. Szef PIS spotka się m. in. z mieszkańcami Myszkowa i Częstochowy. Spotkania z prezesem PiS mają charakter otwarty. Uczestnicy mogą zadawać pytania Jarosławowi Kaczyńskiemu. Ta formuła ma obowiązywać również i tym razem. 

W maju komitet polityczny PiS podjął decyzję o nowym podziale struktur partyjnych. Utworzone zostały 94 nowe okręgi. Szef PiS planuje odwiedzić wszystkie do połowy przyszłego roku. Powołani zostali również pełnomocnicy okręgów, co wiązało się z utratą funkcji przez dotychczasowych szefów. Zgodnie z decyzjami władz PiS stanowisk tych nie mogą pełnić osoby, które piastują funkcje w rządzie czy władzach Sejmu i Senatu. Jednocześnie ustanowionych zostało 16 „opiekunów” województw. Do ich zadań należy m.in. nadzór nad pełnomocnikami. „Opiekunami” województw zostali m.in. marszałek Sejmu Elżbieta Witek, wiceprezes PiS Beata Szydło czy wicemarszałek Senatu Marek Pęk.

 Z kolei dziś w Kamienicy Kupieckiej w II Alei NMP odbędzie się spotkanie z Izabelą Leszczyną i Dariuszem Jońskim pod hasłem „Afery PIS”. Spotkanie zaplanowano na godz. 17.00