AktualnościMiasto i region

Częstochowa ozdabia miasto na Święta

Święta coraz bliżej, o czym świadczą m.in. kolejne ozdoby miasta. Na Placu Biegańskiego w Częstochowie stanęła już choinka, a centrum nie brakuje również wielu różnorodnych iluminacji. Lada dzień drzewko stanie też na placu Orląt Lwowskich. Na Starym Rynku też będzie świątecznie.

Wysoka na ok. 12 metrów daglezja zielona, która stanęła na Placu Biegańskiego, pochodzi z prywatnej posesji przy ul. Borelowskiego. Jej usunięcie z działki poprzedziła standardowa procedura związana z wydaniem zgody na wycinkę przez odpowiednie instytucje.

Uruchomienie pełnego zestawu świątecznych iluminacji na ,,Bieganie” zaplanowane jest na 6 grudnia.  

Druga miejska choinka – świerk srebrny o wysokości ok. 10 metrów – ma stanąć w najbliższy piątek na placu Orląt Lwowskich na Rakowie. Pochodzące z ul. Bugajskiej drzewko ubrane będzie przez okoliczne mieszkanki i mieszkańców w niedzielę.

Oba drzewka zostały zaoferowane przez ich właścicieli jeszcze podczas zeszłorocznej akcji poszukiwania bożonarodzeniowej choinki przez Miejski Zarząd Dróg.   

Z kolei na Starym Rynku – obok istniejących tam na stałe iluminacji –  świątecznym elementem będzie dodatkowe oświetlenie rosnącego tam drzewa oraz podświetlone logo Częstochowy.

Źródło info: UM Częstochowa