AktualnościMiasto i region

Częstochowa. Konfederacja o służbie zdrowia

Częstochowianki nie chcą rodzić swoich dzieci w szpitalu przy ul. Mickiewicza. Tak wynika z wypowiedzi przedstawicieli Konfederacji Wolność i Niepodległość. Dziś odbyła się konferencja prasowa tej partii przed budynkiem szpitala przy ul. Mickiewicza.

Konfederacja Wolność i Niepodległość zorganizowała dziś konferencję prasową dotyczącą służby zdrowia. Konferencja miała miejsce przed budynkiem Miejskiego Szpitala Zespolonego na ul. Mickiewicza. W spotkaniu z dziennikarzami udział wzięli Tomasz Grzegorz Stala, Marcin Barczyński i Małgorzata Bieńkowska. Poruszono m.in. temat fatalnej – zdaniem mówców – „porodówki”, na której kobiety nie chcą rodzić swoich dzieci. Pacjentki wybierają szpital w Blachowni i inne placówki na Śląsku. Marcin Barczyński zaprezentował kilka niemiłych dla szpitala wypowiedzi częstochowianek.

Ja po ostatnim porodzie w 2020 r. mam traumę i serio, nikomu nie polecę tego szpitala i tego konkretnego oddziału”. „Pani z noworodków – masakra! Nie wszystkie, te starsze – zero empatii.” ” Rodziłam w 2021 r. Siostry z ginekologii – super! Naprawdę do rany przyłóż. A te z noworodków? Mało co depresji przez nie nie dostałam.„- cytował wypowiedzi pacjentek Marcin Barczyński.

Konfederacja chce znieść monopol NFZ i dopuścić inne podmioty do świadczenia usług medycznych na wysokim poziomie. Poza tym partia postuluje możliwość podjęcia pracy przez młode matki w trakcie urlopu macierzyńskiego, na ich warunkach. Wiązałoby się to z tym, iż miałyby możliwość pracy w elastycznym wymiarze godzin. Zamiast 500+ Konfederacja proponuje zmniejszenie lub zniesienie podatków dla rodzin wielodzietnych i podniesienia dla nich wolnej kwoty od podatku.