AktualnościMiasto i region

ChustoStarzy – wigilia chustowa

Chustonoszenie ma swoje zalety tak dla rodziców, jak i dla dzieci. Praktyka ta opiera się na szacunku dla potrzeb dziecka. Rodzicowi pozwala na mobilność i odciąża jego kręgosłup, podczas gdy maluchowi daje szansę na nawiązanie głębokiej relacji z opiekunem, opartej na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Dziecko, które jest noszone, masowane, słuchane i po prostu szanowane to dziecko, którego potrzeby są zaspokojone, a stres ograniczony. Ma większe szanse, by zwrócić się ku światu i szybciej się usamodzielnić.

Chustonoszenie jest dobre. Jednak, rodzicom wydaje się ono czasem skomplikowane – mogą mieć obawy, czy poradzą sobie z zawiązaniem chusty i umieszczeniem w niej pociechy. Na szczęście, naprzeciw ich potrzebom wychodzą inni entuzjaści tej praktyki. W Częstochowie nie brak rodziców, którzy decydują się nosić swoje dzieci w chustach i zachęcać do tego innych. W Szkole Tańca Estyma organizowane są spotkania ChustoStarych – mam, tatusiów, ogółem rodziców chustowych.

22 grudnia 2021 roku wszyscy, którzy chustonoszą – i wszyscy, którzy chcieliby tego się nauczyć – zaproszeni są na Wigilię chustową do Szkoły Tańca Estyma, ul. Dekabrystów 35B w Częstochowie, w godzinach 10:00 – 13:00. To okazja, by wymienić się doświadczeniami i podyskutować na „gorące” tematy związane z codzienną opieką i wychowaniem małego dziecka.

Koszt spotkania to symboliczne 5 złotych. Organizatorzy zapewniają poczęstunek, zachęcając, by samemu również przynieść coś smacznego. Zapisy pod nr tel 882834111 lub na maila mwpotiomkin@gmail.com oraz przez wiadomość prywatną przez PelviSano albo na Fb Marlena Potiomkin.