AktualnościMiasto i region

Chcesz sprawdzić stan swoich opłat za lokal bez wychodzenia z domu? Skorzystaj z Elektronicznego Biura Obsługi Klienta „eBOK”

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS – największy zarządca nieruchomości w mieście Częstochowa – wdrożył właśnie Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta dla mieszkańców wszystkich budynków pozostających w zarządzie ZGM TBS. To rodzaj tzw. „miękkiej windykacji”, którą spółka intensywnie prowadzi od kilku lat.

– Po programie „Praca za czynsz”, programie oddłużeniowym oraz abolicji odsetkowej pora na sprawdzony elektroniczny system eBOK, dzięki któremu lokatorzy zyskają wygodę, bezpieczeństwo i nowoczesność. Nie ulega wątpliwości, że ZGM TBS to zarządca, który dba o komfort mieszkańców – podkreśla Paweł Konieczny, dyrektor naczelny, prezes zarządu ZGM TBS w Częstochowie.

Jak dołączyć do systemu? Jeśli mieszkaniec jest posiadaczem profilu zaufanego, identyfikator oraz hasło do eBOK uzyska elektronicznie, składając wniosek o wydanie identyfikatora i hasła poprzez stronę. Warto podkreślić, że pełna nazwa ZGM TBS w epuap to Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Częstochowie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Natomiast jeśli mieszkaniec nie posiada profilu zaufanego, wniosek o wydanie identyfikatora i hasła wypełnia we właściwym oddziale eksploatacji ZGM TBS. Logowanie do systemu odbywa się poprzez podstronę. Można tu sprawdzić nie tylko stan swoich opłat za lokal, ale także je uregulować bez wychodzenia z domu.

– Tak naprawdę regulowanie czynszu jeszcze nigdy nie było tak proste. Jeśli lokator wybierze tę formę dokonywania opłat, będzie mieć stały wgląd w saldo lokalu i tym samym mniejsze prawdopodobieństwo przeoczenia zapłaty za najem mieszkania – mówi Paweł Konieczny.

Dzięki usłudze eBOK powiadomienia dotyczące wysokości salda można również otrzymać na wskazany przez użytkownika adres e-mail oraz sms. Na potrzeby akcji promocyjnej usługi eBOK powstały dwa spoty:

jeden promujący

drugi instruktażowy z udziałem dzieci, który w przystępny sposób przeprowadzi potencjalnego użytkownika usługi przez proces rejestracji w systemie.Spot jest dostępny również na stronie ZGM TBS.

źródło: UM Częstochowa