AktualnościMiasto i region

Był poszukiwany listem gończym. Boss paliwowej mafii wpadł w ręce policjantów

Kryminalni z referatu poszukiwań częstochowskiej komendy zatrzymali w poniedziałek przestępcę, który w 1997 roku kierował mafią paliwową, a od listopada 2021 roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 63-letni mężczyzna został zatrzymany na terenie jednej z posesji w województwie mazowieckim. Był poszukiwany listem gończym przez wrocławski sąd do odbycia kary 4 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, na podstawie zgromadzonych danych, dotarli do ukrywającego się 63-latka, ściganego za kierowanie grupą przestępczą. Jej członkowie zajmowali się oszustwami i przestępstwami skarbowymi dotyczącymi obrotu paliwem oraz komponentami do produkcji paliw płynnych. W listopadzie 2021 roku wrocławski sąd wydał za mężczyzną list gończy. 31 stycznia br. częstochowscy policjanci zatrzymali go na terenie województwa mazowieckiego i doprowadzili do aresztu, gdzie będzie odbywał zasądzoną karę.

Policja zaznacza, że osoby poszukiwane często bywają niebezpieczne. Ścigani za zabójstwa, gwałty, oszustwa czy rozboje czasami latami ukrywają się przed policją, by uniknąć konsekwencji popełnionego czynu. Widząc takie osoby, powinno się powiadomić policję w sposób możliwie dyskretny, podając jak najwięcej szczegółów dotyczących ubioru poszukiwanego oraz czasu i miejsca, w którym ostatni raz był widziany.

źródło: KMP Częstochowa