AktualnościMiasto i region

„Bezpieczne ferie”. Podsumowanie ferii zimowych oczami policji

Częstochowska policja podsumowała działania, podjęte w trakcie minionych już ferii zimowych. Tylko w ubiegły piątek, w ramach akcji „Bezpieczne ferie”, funkcjonariusze z prewencji zatrzymali 3 osoby, posiadające narkotyki.

Podczas piątkowej akcji zatrzymali 3 osoby, które posiadały przy sobie po kilka działek dilerskich marihuany. Ujawnili łącznie 71 wykroczeń – w tym najwięcej dotyczyło wykroczeń przeciwko obyczajności publicznej i spożywania alkoholu w miejscu do tego nieprzeznaczonym.

Ponadto przez całe ferie profilaktycy spotykali się też z dziećmi, uczestniczącymi w półkoloniach organizowanych w naszym mieście i powiecie. Rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze, w domu i podczas wypoczynku poza domem.

W okresie ferii zimowych (od 17 do 27 lutego br.) na drogach miasta i powiatu częstochowskiego doszło do 161 zdarzeń drogowych, w tym do 5 wypadków, w których zginęła 1 osoba. Dla porównania, w 2021 roku w okresie ferii (od 4 do 17 stycznia 2021r.) doszło do 196 zdarzeń drogowych i 5 wypadków, w których zginęły 2 osoby.

źródło: KMP Częstochowa