AktualnościKultura

Akademicki Koncert Kameralny

Filharmonia Częstochowska przygotowała interdyscyplinarną atrakcję dla wszystkich miłośników sztuki. To koncert, wernisaż i wykład, mające miejsce podczas jednego wydarzenia 27 października o godz. 18:50

W pierwszej kolejności zaprezentowane zostaną prace dziekan Wydziału Sztuki, Katarzyny Winczek, pochodzące z otwartej niedawno wystawy „Terytoria”. Następnie prof. Jakub Jakubowski z Katedry Malarstwa UJD wygłosi wykład pt. „Malarstwo to nie tylko emocje”. Po nim odbędzie się około 60-minutowy, jubileuszowy koncert duetu akordeonowego Amalgalis Duo”, czyli prof. Ewy Grabowskiej-Lis i Daniela Lisa, absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach. Małżeństwo pragnie ukazać szerokie możliwości brzmieniowe akordeonu, sięgając zarówno po kompozycje z minionych epok, jak i po utwory współczesne. To duet wybitny, co potwierdzają liczne osiągnięcia w konkursach akordeonowych w kraju i za granicą.

Całość potrwa nie dłużej niż 2 godziny, a doświadczyć będzie można emocji związanych z przeżywaniem sztuki w różnych jej wymiarach. Polecamy!