AktualnościMiasto i region

18 nowych funkcjonariuszy w szeregach częstochowskiej policji. Policja wciąż prowadzi nabór

W piątek 7 stycznia w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie odbyło się uroczyste ślubowanie młodych adeptów. 17 nowo przyjętych policjantów i 1 policjantka po odbyciu szkolenia podstawowego rozpoczną służbę w jednostkach terenowych.

W obecności inspektora Dariusza Atłasika – Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie i jego zastępcy podinspektor Grażyny Dudek nowo przyjęci policjanci ślubowali „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”. Szef częstochowskiej policji życzył młodym adeptom sztuki policyjnej, by z dumą nosili policyjny mundur i zawsze byli gotowi służyć i pomagać innym. Nowych policjantów czeka teraz kurs podstawowy w policyjnych szkołach, gdzie zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne w służbie. Z uwagi na epidemię koronawirusa, uroczystość odbyła się w sposób kameralny, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Co ciekawe, Komenda Miejska Policji w Częstochowie nadal prowadzi nabór. Dokumenty kandydatów do służby w policji przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.00 w Zespole Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie przy ul. Popiełuszki 5, tel. 47 85 813 41. W celu złożenia dokumentacji należy się wcześniej skontaktować telefonicznie.

źródło: KMP Częstochowa